پنجره واحد خدمات

درباره ما

شرکت آریانا گستر اسپادانا

شرکت آریانا گستر اسپادانا در سال 1376 تأسیس گردید. موضوع فعالیت شرکت مجموعه سرویس ها، خدمات و تولید محصولاتی است که مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات حوزه (ICT) می باشد.


برند تجاری:
 • نام ثبتی شرکت: آریانا گستر اسپادانا
 • مدیر عامل: حمیدرضا ابوطالبی
 • سال تأسیس: 1376
 • نوع شرکت: سهامی خاص
 • شماره و محل ثبت شرکت: 17246/اصفهان
 • آدرس وب سایت رسمی شرکت: www.spadana.net
 • آدرس پست الکترونیک شرکت: info@spadana.net
 • حوزه فعالیت: فناوری اطلاعات و ارتباطات

بیانیه مأموریت

از آنجا که یکی از نیازهای اساسی انسانها برقراری ارتباط و دسترسی به اطلاعات محسوب می شود، شرکت آریانا گستر اسپادانا رسالت خود را بر مبنای رفع تمام نیازمندی های اطلاعاتی و ارتباطی، تمام صاحبان صنایع سازمان ها، ارگان ها، شرکت های بزرگ و متوسط و خانواده ها پایه گذاری نموده و در قالب سرویس های فناوری اطلاعات و ارتباطات حوزه های محلی، ملَی و بین المللی مبتنی بر تکنولوژی Xaas علاوه بر ایجاد ارزش و منفعت برای همه ذی نفعان، در تنوع، گستردگی، دسترسی آسان و پایداری، زمینه رشد و توسعه سرویس ها را فراهم می نماید. در این راستا، توجه به حفظ ارزش ها، فرهنگ، اصول اخلاقی و اعتقادی جوامع تحت پوشش سرویس ها بعنوان مبنایی برای ارائه سرویس منظور خواهد شد. از آنجائی که اجرای رسالت فوق نیازمند بکارگیری سرمایه انسانی و سرمایه اجتماعی و قرار گرفتن محوریت دانش در شرکت می باشد .

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با هدف دستیابی عموم مردم به خدمات پستی درعرصه ارتباطات، تنظیم و اعمال سیاست ها و راهبردهای کلان در زمینه برنامه ریزی، تاسیس، تجهیز و توسعه واحدهای پستی و گسترش خدمات پستی به سراسر کشور، در راستای انطباق با روزآمدترین پیشرفت های فناوری ارتباطات ،تحت نظارت و وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال 1366 در قالب شرکت دولتی تاسیس و فعالیت آ ن رسماً در سال 1367 آغاز شدو وظايف آن به شرح ذیل تعیین گردید:
 • بررسي و مطالعه در جهت شناخت هرچه بيشتر نيازهاي پستي جامعه و تأمين آنها
 • تهيه و تنظيم برنامه هاي جامع به منظور انجام خدمات پستي (قبول، حمل، مبادله و توزيع مرسولات، امانات پستــي، قبوض آب، برق، تلفن و …) در سراسر كشور و نظارت و هماهنگي در حسن اجراي آنها.
 • تأسيس، تجهيز و گسترش واحدهاي پستي و بهره برداري از آنها
 • تهيه طرح و انتشار تمبر و اوراق بهادار پستي براي مصارف جاري و يادبود، هماهنگ با فرهنگ و آرمان های انقلاب اسلــامي ايران، در جهت نشر و بيان مواضع آن در داخل و خارج كشور با استفاده از زبان خاص تمبر و قبول اشتراك آن
 • صدور اجازه استفاده از ماشين هاي نقش تمبر در امور پستي و اعمال نظارت بركليه امور مربوط به آنها
 • واگذاري صندوق هاي پستي شخصي و ايجاد پست رستانت در مراكز پستي
 • توزيع روزنامه، نشريات دوره اي و ساير مرسولات پستي
 • بررسي، تنظيم و حفظ رابطه با اتحاديه هاي جهاني و منطقه اي پست و مشاركت در تدوين، دستورالعمل و توصيــــــــه هاي بين المللي مربوطه و پيشنهاد به مراجع ذي صلاح
 • شركت در مجامع و اتحاديه هاي جهاني و منطقه اي پست به منظور تبادل نظر در مسائل پستي و جلب مشارکت های بين المللي در زمينه بهينه سازي شبكه پستي

با نظر به تحقق سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، گسترش خصوصی سازی، توسعه رقابت پذیری وآزادسازی فعالیت های پستی، درسال 1387 فرایند واگذاری این شرکت به تصویب هیات محترم وزیران رسید. شرکت پست جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از بیش از 16 هزار نیروی انسانی، 29 هزار نقطه تماس، 5000 مسیرمبادله پستی وجابجایی روزانه بیش از سه میلیون مرسوله ،به عنوان سازمانی پویا و کارآمد با تجربه ای طولانی و شناخت دقیق از نیازهای روز افزون و رو به تحول مشتریان، با اجرای برنامه جامع و زیربنایی،موفق شده است همپاي جامعه جهانی پستی ، خدمات گوناگون پستی را با استفاده از آخرين تحولات عرصه فن‌آوري ارتباطات و اطلاعات به مشتریان ارائه دهد.

سوابق کلبه

با گسترش فناوری های نوین، خلاقیت و نوآوری در شیوه ارائه خدمات نیز توسعه ‌یافته است. از این ‌رو کلبهبا گسترش فناوری های نوین، خلاقیت و نوآوری در شیوه ارائه خدمات نیز توسعه ‌یافته است. از این ‌رو کلبه الکترونیک یک فضای مجازی شبیه‌سازی‌شده با یک‌خانه یا کلبه الکترونیکی است که تقریباً تمام خدماتی که امکان ارائه یا دریافت آن‌ها به‌صورت الکترونیکی وجود دارد در این خانه مجازی قرار می گیرد. کلبه الکترونیک "درواقع یک "صندوق الکترونیکی"به صورت مجازی است که تعاملات کاری و خدماتی بین دولت و شهروندان به واسطه این صندوق انجام می پذیرد.

خدمات
سازمان ها
شرکت ها

سازمان جهاد کشاورزی

لیست خدمات(8)

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

لیست خدمات(7)

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

لیست خدمات(8)

سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی

لیست خدمات(2)

سازمان ثبت احوال

لیست خدمات(5)

سازمان فنی و حرفه ای

لیست خدمات(2)

لیست فرآیندها

 • احراز هویت مکانی
 • پست یافته ها
 • باجه مجازی
 • ارائه تمبر شخصي و یادبود
 • ارائه صندوق پست الكترونيك
 • پست اكسپرس
 • پست یافته عکس
احرازهویت مکانی

اداره کل پست استان اصفهان

دولت و مردم(G2C)و دولت و دولت(G2G)

شرح خدمت :
فرآیند احراز هویت مکانی ( تاییدیه کد پستی ) فرآیندی است که جهت رفاه حال مشتریانی که درخواست تاییدیه کد پستی و صرفا رویت کد پستی ملک مورد نظرشان را دارند طراحی گردیده بدین صورت که : متقاضی ابتدا با انتخاب فرآیند احراز هویت مکانی در مخزن،آن را به صفحه پنجره واحد خود انتقال می دهد. سپس در صفحه پنجره واحد با انتخاب پوشه اداره پست، فرم مربوط به فرآینداحراز هویت مکانی را ثبت نموده تا بتواند کارشناسان اداره پست را از درخواست خود مطلع نماید . در فرم طراحی شده متقاضی 3 حالت را برای درخواست تاییدیه کد پستی ملک مورد نظر رویت می نماید که به شرح زیر می باشد .
1-رویت کد پستی : متقاضیانی که صرفا فقط تمایل به رویت کد پستی ملک مورد نظر را دارند باانتخاب گزینه فوق می توانند کد پستی ملک مورد نظر را مشاهده نمایند .
2-تاییدیه کد پستی فیزیکی : متقاضیانی که فقط نیاز به کد پستی تایید شده ممهور به مهر و امضاء اداره کل پست استان اصفهان را دارند گزینه ی فوق را انتخاب کرده سپس درخواست موصوف توسط رئیس واحد کدگذاری به کارشناس مربوطه در واحد کدگذاری ارجاع می گردد و کارشناس مربوطه پس از تعیین کد پستی ملک متقاضی نسبت به ارسال فیزیکی کد پستی از طریق واحد نامه رسانی اقدام می نماید .
3-تاییدیه کد پستی جهت سازمانها، ادارات ، شرکتها این گزینه جهت رفاه حال مشتریانی است که درخواست اعلام کد پستی ملک مورد نظر را به سازمانها و ادارات دیگر دارند بدین صورت که با انتخاب گزینه فوق درخواست کد پستی به کارشناس مربوطه ارجاع می گردد و پس از تعیین کد پستی ملک موصوف ،کدپستی تعیین شده بنا به درخواست متقاضی بصورت الکترونیکی و یا فیزیکی برای سازمان مربوطه ارسال خواهد شد .

آمار آخرین وضعیت پنجره واحد

93
کل فرآیند های سازمان
10
تعداد فرایندهای تحیلی شده
4
تعداد فرایندهای اجرا شده در سامانه
4
تعداد کل سازمان های قابل اتصال به سامانه
9
تعداد کل سازمان های عضو سامانه
100
تعدا شهروندان عضو

مشارکت کنندگان و حامیان پروژه

سازمان های عضو کلبه الکترونیک

کلبه الکترونیک
کارپوشه الکترونیک
با گسترش فناوری های نوین، خلاقیت و نوآوری در شیوه ارائه خدمات نیز توسعه ‌یافته است. از این ‌رو کلبهبا گسترش فناوری های نوین، خلاقیت و نوآوری در شیوه ارائه خدمات نیز توسعه ‌یافته است. از این ‌رو کلبه الکترونیک یک فضای مجازی شبیه‌سازی‌شده با یک‌خانه یا کلبه الکترونیکی است که تقریباً تمام خدماتی که امکان ارائه یا دریافت آن‌ها به‌صورت الکترونیکی وجود دارد در این خانه مجازی قرار می گیرد. کلبه الکترونیک "درواقع یک "صندوق الکترونیکی"به صورت مجازی است که تعاملات کاری و خدماتی بین دولت و شهروندان به واسطه این صندوق انجام می پذیرد.

ثبت و رسیدگی به شکایات
تماس با ما
اصفهان -شیخ صدوق شمالی - بن بست هما - ساختمان هما
+98 31 36 106
+98 31 36105050
+98 31 361105500
+98 31 36674545
+98 31 671547
support@spadanan.net
info@ekolbeh.ir

CopyRight©ArianaGostarSpadana Co. 20166